Cumartesi, Kasım 17, 2018
Ana Sayfa Add-Ons KODI KULLANIMI VE ÖZELLEŞTİRME

KODI KULLANIMI VE ÖZELLEŞTİRME

143
0

KODI NEDİR? KODI KULLANIMI VE ÖZELLEŞTİRME

KODI nedir? Abonelerimin çoğu KODI’nin tam olarak ne olduğu konusunda kafa karışıklığına sahip gibi görünüyor, bu yüzden mümkün olduğunca kolay açıklamak için bir makale yapmaya karar verdim.

Kodi, özellikle ev eğlencesi göz önünde bulundurularak tasarlanmış ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır. Film, spor, film, TV şovları, canlı TV, müzik hayranıysanız, aynı zamanda bir fotoğraf arşiviniz varsa ve hatta retro oyunları seviyorsanız bile mükemmel bir medya oyuncusu! Başlangıçta Microsoft Xbox için oluşturulmuş ve Xbox Media Center (XBMC) olarak adlandırılmış olmasına rağmen, Kodi gelişmeye devam etti, katı bir topluluk ve saygın bir ad yarattı.

Chromecast veya Plex gibi hizmetlerden farklı olarak, Kodi kar amacı gütmeyen XBMC Vakfı tarafından yönetiliyor ve sürekli olarak dünyanın dört bir yanındaki kodlayıcılar tarafından güncelleniyor. Bu, artık addons veya derleme yükleyerek özelleştirebileceğiniz anlamına gelir ve tamamen ücretsizdir. Birden fazla platformda kullanılabilen harika bir kablo kesme aracıdır. Kodi şu anda aşağıdaki işletim sistemlerinde mevcuttur; Windows, Mac OS X, Linux, Android, Amazon FireTV Çubuğu ve iOS. Ayrıca, KODI’nin bir İşletim Sistemi olarak, örneğin bir KODI adanmış tek makineye dönüştürülebilen, örneğin sadece KODI için mevcut tüm kaynakları veren bir İşletim Sistemi gibi mevcut sürümleri mevcuttur.

WHAT IS KODI? HOW TO USE KODI AND CUSTOMIZE IT

What is KODI? A lot of my subscribers seem to have confusion on what KODI exactly is, so I decided to make an article to explain it as easy as possible.

Kodi is a free, open-source software designed specifically with home entertainment in mind. It’s a perfect media player if you’re a fan of movies, sports, films, TV shows, live TV, music but also if you have a photo library and even if you like retro gaming! Although it was originally created for the Microsoft Xbox and was called Xbox Media Center (XBMC) at the time, Kodi has continued to evolve, creating a solid community and a respectable name of its own.

Unlike services like Chromecast or Plex, Kodi is managed by the non-profit XBMC Foundation, and it’s constantly being updated by coders all around the world. That means you can now customize by installing addons or builds, and they’re totally free, too. It is a great cord-cutting tool which can be used in multiple platforms. Kodi is currently available on the following operating systems; Windows, Mac OS X, Linux, Android, Amazon FireTV Stick and iOS. There are also available versions of KODI as an Operating System, like LibreElec for example which can transform your device into a KODI dedicated only machine, giving you all the sources available to just KODI.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here