ACE Stream ünlü VLC oynatıcıyı temel alan bir multimedya oynatıcısıdır. HD videoları oynatmak için ve TV yayını yapmak için BitTorrent protokolü ile uyumludur.

Harici ses senkronizasyonu ve alt yazılar gibi çeşitli kaynaklardan video yakalama kapasitesi vardır. Aynı zamanda logolar ve fligranlar ekleyebilir ve ekran alıntıları alabilirsiniz.

VLC’nin bir diğer özelliği ise multimedya formatlarını dönüştürme fonksiyonu ve hasarlı videoları düzeltme ve oynatmadır.

Uygulamayı MP3, AVI, WAV, DVD, MKV, FLV ve FLAC formatları dahil bütün ses ve video formatlarını herhangi bir ekstra kodek yüklemeden oynatmak için kullanabilirsiniz.

ACE Stream neredeyse her zaman HD formatında yüksek kalitedeki yayınları oynatır. Eğer yeni bir multimedya oynatıcı arıyorsanız bu mükemmel bir seçimdir.

Ace Stream is an innovative multimedia platform of a new generation. Which includes different products and solutions for ordinary Internet users as well as for professional members of the multimedia market.

Note: Ace Stream uses in its core, P2P (peer-to-peer) technology, BitTorrent protocol, which is acknowledged as the most effective protocol to transfer/deliver «heavy content».

Ace Stream is more than just BitTorrent client for file exchange via P2P-networks!

The main directions of platform specialization:

AVoD (Audio and Video on Demand), Live Stream (live broadcast), localization of foreign BitTorrent traffic, decentralized social networks, and IOTT (Interactive-Over-The-Top).

Ace Stream platform provides excellent audio-visual quality for Internet online broadcasts/shows, and the most effective system of storing and delivering audio and video content.

Note: Ace Stream users watch online video with audio-visual quality level ten times greater than quality of video on YouTube.

(provided in 1080p format) and many times greater than broadcasts/shows of all other existing services, of VoD and Live Stream provided by OTT, (Over The Top) service operators, which do not use P2P technology.

No existing Live Stream service or standard CDN operator using unicast can provide live broadcast with the same high level quality. for the same number of viewers, that can be provided by the average AceStream user from his personal computer using home Internet-channel!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here